کرایه‌های نجومی برگشت اربعین ، امسال هم تکرار می‌شود؟

 کرایه‌های نجومی برگشت اربعین ، امسال هم تکرار می‌شود؟سارا فلاحی، نماینده استان ایلام و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با ویترین، اظهار داشت: در حال پیگیری برای ذخیره‌سازی و پرکردن انبارها از سوخت هستیم تا در زمینه تأمین سوخت زوار مشکلی به وجود نیاید؛ در همین راستا، شرکت پخش و پالایش وزارت نفت نیز قول همکاری داده است.
فلاحی در خصوص شلوغی جاده‌ها در ایام اربعین بیان کرد: در حال حاضر چندین مسیر برای تردد زوار وجود دارد؛ به عبارتی راه‌های رفت و برگشت از ورودی‌های جغرافیایی مختلف (مرزهای مهران، چذابه، خسروی و شلمچه) وجود دارد و همچنین جاده ایلام نیز تا زمان اربعین چند بانده خواهد شد.
امور اربعین بر دوش یک استان است؛ ایلام نیاز به کمک دارد!
این نماینده مجلس با بیان اینکه کار اربعین نیاز به عزم ملی دارد و نباید همه بار آن را به دوش مسئولان ایلامی انداخت، گفت: در سفر وزیر کشور به ایلام پیشنهاد داده شد تا کارگروهی از وزاری مربوطه اعم از وزارت امور خارجه، وزیر کشور، وزیر نفت، وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان برنامه و بودجه تشکیل شود و سپس از استانداران نیز برای تأمین نیازهایی نظیر ماشین آلات، اتوبوس و غیره کمک بگیرند. شهرداری تهران بابت حمل‌ونقل راحت‌تر زوار ۱۰۰۰ اتوبوس را تقبل کرده است.
وی ادامه داد: همانطور که می‌دانید در این مسیر به امکانات زیادی نیاز است از جمله تأمین آب، یخ و اسکان زوار؛ مسئله بعدی نیز تأمین امکانات زوار در عراق است بنابراین در این باره همکاری زیادی از سوی سازمان‌های مختلف لازم است.
فلاحی گفت: وزارت نفت تاکنون چندین میلیارد تومان در راه اربعین کمک کرده ولی کافی نیست و بودجه تخصیص داده شده سازمان برنامه و بودجه کشور نیز باید به طور کامل به مسیر مهران تزریق شود.
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه شرایط مرزها در این ایام با مواقع عادی سال متفاوت است، گفت: در صورتی که مسئولان ذیربط از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند، به دلیل کمبود امکانات زیرساختی در مرزها، با چالش‌های زیادی روبرو خواهیم شد ولی در صورت برنامه‌ریزی و اتخاذ رویکرد مسئولانه، قطعا اتفاق مثبتی خواهد افتاد.
وعده سازمان هواپیمایی محقق نشد
فلاحی با اشاره به اینکه تعداد پروازهای ایلام خیلی کم است، گفت: طبق جلسه‌ با رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، به ما قول افزایش ۵پرواز به ایلام داده شد ولی تاکنون، این امر محقق نشده و تنها ۲ پرواز در روز صورت می‌گیرد؛ انتظار می‌رود حداقل تعداد پرواز شهرهایی که زوار بیشتری دارد افزایش یابد. لازم به ذکر است که لاین دوم فرودگاه ایلام تجهیز شده و آماده بهره‌برداری است؛ بنابراین در صورت افزایش پروازها فرودگاه، جواب‌گو خواهد بود؛ همچنین در این فرودگاه ظرفیت پرواز ایلام به نجف نیز وجود دارد.
قیمت‌های نجومی ماشین‌های برگشت امسال هم تکرار می‌شود؟
این نماینده مجلس در خصوص کمبود اتوبوس در برگشت و قیمت‌گذاری غیراصولی من‌درآوردی راننده‌ها توضیح داد: با استانداری صحبت شده تا دفتری در مرز برای نظارت بر نهادهای نظامی امنیتی وجود داشته باشد تا با دریافت کرایه‌های بالا در حق زوار ظلم نشود؛ البته گفته شده در مرز کشور با نصب بنر کرایه‌های مصوب شهرهای مختلف به اطلاع مسافران رسانده شده است.
۲۲۳۲۲۳منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *