چین بیت کوین را نجات داد/ رهبر بازار رمزارز از ۳۰ هزار دلار گذر کرد

چین بیت کوین را نجات داد/ رهبر بازار رمزارز از ۳۰ هزار دلار گذر کرد


به گزارش ویترین، بزرگترین ارز دیجیتال امروز با ۵.۲ درصد افزایش به ۳۰۶۸۷ دلار رسید که بزرگترین افزایش قیمت آن از ۱۵ ماه مه بوده است. قیمت اتر و توکن های کوچکتر که هفته گذشته حتی با ثابت ماندن بیت کوین سقوط کردند، نیز افزایش یافتند.

این افزایش قیمت‌ها پس از اینکه چین اعلام کرد محدودیت های کووید را کاهش می دهد، اتفاق افتاد و در حالی که بازارهای ایالات متحده به دلیل تعطیلات روز یادبود بسته بودند، سهام در آسیا و اروپا افزایش یافت.

با کاهش محدودیت ها برای تقویت اقتصاد، شیوع کووید در چین کاهش می یابد؛ بیت کوین هشت هفته متوالی را در قلمرو قرمز پشت سر گذاشت و از نظر فنی به سطوحی رسید که به طور سنتی فقط در پایین ترین سطح بازارهای نزولی قابل مشاهده است.

چین بیت کوین را نجات داد/ رهبر بازار رمزارز از ۳۰ هزار دلار گذر کرد

گفتنی است که همبستگی بین بیت کوین و سهام هفته گذشته شروع به شکسته شدن کرد زیرا شاخص S&P ۵۰۰ بزرگترین افزایش هفتگی خود از نوامبر ۲۰۲۰ را به ثبت رساند، در حالی که بیت کوین برای هشتمین هفته متوالی سقوط کرد.

ارزش اتر روز دوشنبه تا ۷.۷ درصد افزایش یافت و Avalanche و Solana به ترتیب ۱۲ درصد و ۷ درصد افزایش قیمت را تجربه کردند.

در این بین اما حجم معاملات به دلیل تعطیلات ایالات متحده کاهش یافته است و افزایش قیمت‌ها در شرایط معاملاتی بسیار ضعیف در آخر هفته و در تعطیلات ایالات متحده اتفاق می افتد.

گزارش‌های تورمی از اسپانیا و آلمان در روز دوشنبه تأکید کرد که نیروهای اقتصاد کلان که در هفته‌های اخیر بر کریپتو فشار آورده‌اند، در آستانه کاهش نیستند. قیمت‌های مصرف‌کننده در هر دو کشور در ماه می سریع‌تر از حد انتظار جهش کرد و فشار بر بانک مرکزی اروپا برای حذف محرک‌های دوران بحران را افزایش داد. افزایش نرخ بهره در سراسر جهان باعث فروش دارایی های پرخطر در سال جاری شده است و ارزش بیت کوین را از ۳۱ دسامبر ۳۴ درصد کاهش داده است.

۲۲۳۲۲۷منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.