پیشنهاد پرداخت ۳۱۰ میلیون تسهیلات به زلزله‌زدگان هرمزگان

پیشنهاد پرداخت ۳۱۰ میلیون تسهیلات به زلزله‌زدگان هرمزگانبه گزارش ویترین، مجید جودی اظهار کرد: ارزیابی خسارات زلزله روزهای اخیر هرمزگان به اتمام رسیده که ۱۱۹۷ واحد احداثی و ۱۴۷ واحد تعمیری است. با توجه به اینکه عمده واحدها نامقاوم بودند، تعداد احداثی‌ها بالا است.

وی افزود: ما آواربرداری را شروع کرده‌ایم و قبل از مصوبه دولت درخصوص تسهیلات کار ساخت واحدها را آغاز می‌کنیم. سیمان، میلگرد و مصالح را به منظور بازسازی به منطقه ارسال کرده‌ایم و منتظر مصوبه وام نماندیم. بعد از اینکه مصوبه دولت درخصوص وام و بلاعوض بیاید سرعت بیشتر می‌شود. هم‌اکنون مصالح را به مردم می‌دهیم تا کار را شروع کنند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن درباره رقم تسهیلات واحدهای زلزله زده گفت: پیشنهاد ما برای واحدهای مسکونی شهری ۲۵۰ میلیون تومان وام و ۶۰ میلیون تومان کمک بلاعوض است. همچنین پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان وام و ۶۰ میلیون تومان بلاعوض را برای واحدهای روستایی پیشنهاد داده‌ایم.

جودی اسکان موقت را منوط به تصمیم هیات دولت دانست و گفت: درخصوص اسکان موقت هنوز تصمیم خاصی گرفته نشده است. البته چادرهای مجهز به کولر در اختیار زلزله‌زدگان قرار داده‌ایم اما با توجه به گرمای منطقه باید برای اسکان موقت چاره‌اندیشی شود.

بنابراین گزارش، زمین لرزه ۶.۱ ریشتری در ساعت ۲:۰۲ بامداد ۱۱ تیرماه سال ۱۴۰۱ حوالی بندرخمیر در مرز خلیج فارس و هرمزگان را لرزاند که منجر به مرگ پنج تن و مصدومیت ۱۱۱ تن دیگر شده است. این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین رخ داد.

48منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.