همکاری مشترک اتاق های ایران و دوبی در 7 محور

همکاری مشترک اتاق های ایران و دوبی در 7 محور


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اتاق بازرگانی ایران ؛  در حاشیه برگزاری اکسپو دوبی، دو طرف ایارن و دوبی در خصوص موارد مختلفی با محوریت پیشبرد و توسعه روابط اقتصادی و نقش بازرگانان اتاق ایران و دوبی به توافق رسیدند و ضمن تاکید بر برگزاری جلسات بیشتر در آینده، در هفت مورد توافق کردند.

 یکی از موارد مورد توافق در این نشست، همکاری با IBC برای شناسایی فرصت‌ها در امارات و ایران در جهت ارائه بهترین خدمات به تجار دو کشور بود. در این رابطه کانال رسمی دو کشور، اتاق بازرگانی ایران و امارات و همچنین شورای بازرگانی ایرانیان دوبی خواهد بود.

ارائه گزارش‌های فصلی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای تجار و سرمایه‌گذاران دو کشور نیز از دیگر موضوعاتی بود که دو طرف بر آن توافق داشتند.

همچنین برگزاری جلسات مداوم B۲B در بسترهای آنلاین و رو در رو به سبک پیش‌رونده، اولویت‌دهی ایران در تامین کالاهای مورد نیاز دو کشور و اعلام نیازها به یکدیگر به صورت شبکه‌ای، برگزاری نمایشگاه مجازی بین تجار دو کشور، معرفی استارتاپ‌های ایرانی به شتاب‌دهنده‌ها یا یافتن سرمایه‌گذاران مناسب در امارات از دیگر موارد مورد توافق میان اتاق‌های بازرگانی ایران و دوبی بود.

افزون بر این‌ها ایجاد کمیته دائمی جوانان بین جوانان ایرانی-اماراتی از دیگر تصمیمات این جلسه بود. بر اساس گفت‌وگوهای بین دو طرف، این کمیته بر سه محور عمده از جمله توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی، توسعه روابط علمی در حوزه صنایع، اقتصاد و تجارت و  همکاری در توسعه استارتاپ‌ها و محصولات دانش‌بنیان متمرکز خواهد بود.

نشست مشترک اتاق‌های ایران و دوبی با حضور فرشید فرزانگان رئیس اتاق مشترک ایران و امارت، سینا تقی‌زاده عضو کمیته اکسپو اتاق ایران، حمد بو عمیم رئیس اتاق دوبی، حسن‌الهاشمی نایب‌رئیس اتاق دوبی و محمد بن سلیمان معاون بین‌الملل این اتاق در محل پاویون دوبی برگزار شد.

 منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.