هشدار ترامپ به مقامات آمریکا/ مرا متهم کنید مشکلات بزرگی برای کشور پیش می‌آید

هشدار ترامپ به مقامات آمریکا/ مرا متهم کنید مشکلات بزرگی برای کشور پیش می‌آید


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا تهدید کرده چنانچه بابت اسناد یافت‌شده در محل اقامتش در «مار-ئه-لاگو» متهم شود «مشکلات بزرگی» برای آمریکا پیش خواهد آمد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، ترامپ در مصاحبه‌ای ادعا کرده در کسوت رئیس‌جمهور برای خارج کردن اسناد از حالت محرمانه «اختیار مطلق» داشته است و اینکه او اسناد یافت‌شده در «مار-ئه-لاگو» توسط اف‌بی‌آی را از حالت محرمانه خارج کرده بود.

کارشناسان گفته‌اند این اظهارات ترامپ صحیح نیست زیرا که برای خارج کردن اسناد از حالت محرمانه نیاز به رعایت پروتکل‌های خاصی وجود دارد و شواهدی درباره اینکه او این پروتکل‌ها را رعایت کرده وجود ندارد.

پیش از این، رسانه‌های آمریکایی گزارش داده بودند که یک قاضی فدرال درخواست ترامپ را برای تعیین وکیل ویژه جهت بررسی اسناد کشف‌شده از عمارت «مار-ئه-لاگو» در ایالت فلوریدا پذیرفته است.

رویترز نوشت این تصمیم دادگاه می‌تواند منجر به تعویق تحقیقات اف‌بی‌آی و وزارت دادگستری آمریکا از اسناد محرمانه کشف‌شده از ویلای ترامپ و دلیل نگهداری آنها بعد از ترک کاخ سفید شود.

«آیلین کانُن» قاضی دادگاه فدرال در شهر «وست پالم بیچ» واقع در ایالت فلوریدا، شامگاه دوشنبه با درخواست ترامپ برای انتصاب یک وکیل ویژه درخصوص این پرونده موافقت کرده و گفت وظیفه این شخص بازنگری در برخی امتیازهای حقوقی مرتبط با این اسناد است.

طبق این گزارش،‌کانُن همچنین به وزارت دادگستری آمریکا دستور داد که بررسی اسناد توقیفی در جریان تحقیقات کیفری از ویلای ترامپ را متوقف کند.

 منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *