هر آنچه لازم است، قبل از خرید رمزارز سوشی بدانید

هر آنچه لازم است، قبل از خرید رمزارز سوشی بدانید


در صورتی که کاربران دارایی خود را در صرافی‌های متمرکز نگهداری کنند، از آنجایی که صرافی‌ها کنترل کلید خصوصی دارایی‌ها را در اختیار دارند، در صورت هک شدن صرافی، امنیت دارایی کاربران به خطر می‌افتد. همچنین، در صورتی که کاربری قوانین و چارچوب‌های صرافی را رعایت نکرده باشد، آن صرافی می‌تواند دارایی آن کاربر را بلوکه کند. این موضوع به ویژه در مورد کشورهایی که تحت تحریم قرار دارند، صادق است.

چرا صرافی‌های غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال اهمیت دارند؟

امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) با هدف حذف واسطه‌ها و نهادهای کنترل‌کننده به وجود آمده است. این برنامه‌ها با تکیه بر قراردادهای هوشمند که بر بستر بلاکچین اجرا می‌شوند، می‌توانند امور مالی را بدون کنترل شخص ثالث انجام داده و بدین ترتیب، هیچ نهادی نمی‌تواند نظرات و قوانین خود را اعمال کند. این موضوع به ویژه برای کشورهایی که برای انجام امور مالی با محدودیت‌های زیادی مواجه هستند حائز اهمیت است.

صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) از جمله محبوب‌ترین برنامه‌های دیفای هستند که در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته‌اند. در این صرافی‌ها دارایی کاربران درون صرافی نگهداری نمی‌شود، بلکه از طریق روش بازارساز خودکار، کیف پول شخصی کاربران به استخرهای نقدینگی متصل می‌شود. بدین ترتیب، هکرها دیگر تمایلی به هک کردن حساب صرافی‌ها ندارند، چرا که دارایی در آنها نگهداری نمی‌شود.

سوشی سواپ، یک صرافی غیرمتمرکز خون‌آشام

سوشی سواپ یکی از صرافی‌های غیرمتمرکز است که به عنوان فورک و یک نسخه کپی از صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ راه‌اندازی شده است. این صرافی ابتدا در سال ۲۰۲۰ توسط دو توسعه‌دهنده ناشناس ایجاد شد و پس از یکسری فرازونشیب‌ها از طریق پروتکل حاکمیتی به افرادی واگذار شد که شناخته شده و مورد تأیید هستند.

هر آنچه لازم است، قبل از خرید رمزارز سوشی بدانید

سوشی سواپ با ترفندی سعی کرد که دارایی‌های قفل شده در صرافی یونی سواپ را به سمت خود جلب کند و البته در این کار نیز موفق شد. طی این اتفاق که به عنوان جمله خون آشام معروف است، سوشی سواپ با ارائه ۱۰۰۰ توکن سوشی به عنوان پاداش به کاربران، آنها را تشویق کرد تا دارایی‌های قفل شده در صرافی یونی سواپ را به سوشی سواپ انتقال دهند. در این اتفاق بیش از یک میلیارد دلار مهاجرت سرمایه اتفاق افتاد و برای مدتی سوشی سواپ عنوان بزرگترین صرافی غیرمتمرکز را از یونی سواپ ربود.

اگرچه یونی سواپ توانست با ارائه توکن یونی مجدداً بازار خود را احیا کند، اما در همین مدت سوشی سواپ و توکن آن توانستند حجم معاملات بالایی را به سمت خود جلب کنند. سوشی سواپ با ارائه استخرهای نقدینگی متنوع به صورت جفت ارز با اتریوم و ارائه بازده سالانه بالا و امکان وام گرفتن و همچنین کشت سود توانسته به میزان بالایی از دارایی قفل شده و حجم معاملات دست پیدا کند.

هر آنچه لازم است، قبل از خرید رمزارز سوشی بدانید

چگونه توکن سوشی سواپ بخریم؟

اگرچه کار با صرافی‌های غیرمتمرکز با ریسک‌هایی نظیر کلاهبرداری از نوع rug pull مواجه هستند و کارمزدهای آنها به دلیل کارمزد بالای شبکه اتریوم زیاد است، اما مزایای آنها بیشتر است و همین موضوع باعث شده که کاربران زیادی از آنها استقبال کنند. یکی از این مزایا این است که هر توکنی می‌تواند به راحتی در این نوع صرافی‌ها لیست شود. در این موارد تحقیق در مورد آن پروژه برای خرید توکن به عهده خود کاربران است، اما بسیاری از توکن‌هایی که با رشد قیمت زیادی مواجه می‌شوند پیش از لیست شدن در صرافی‌های متمرکز در صرافی‌های غیرمتمرکز برای خرید در دسترس بوده و امکان کسب سود بالایی را فراهم می‌کنند.

به هر حال، با توجه به مزایای صرافی‌های غیرمتمرکز، صرافی سوشی سواپ و توکن آن از آینده خوبی برخوردار هستند. برای خرید سوشی سواپ می‌توانید به یک صرافی امن داخلی مراجعه کنید.

کوین نیک مارکت یک بازار معاملاتی بدون واسطه است که ده‌ها ارز دیجیتال در آن خریدوفروش می‌شود. حداقل میزان خرید در کوین نیک مارکت ۱۰۰ هزار تومان است و یک کیف پول امن نیز در اختیار کاربران قرار داده می‌شود تا برای جابجایی رمز ارزها نیازی به پرداخت کارمزد انتقال شبکه نداشته باشند.

ثبت نام و احراز هویت در کوین نیک مارکت در عرض چند دقیقه انجام می‌شود. سپس، تیم کوین نیک مارکت در صورت صحت مدارک، همان روز احرار هویت کاربران را تأیید کرده و به اطلاعشان می‌رسانند. تیم پشتیبانی نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات کاربران هستند.منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.