نشریه آمریکایی هیل: بی‌باکی ایران نگران‌کننده است

نشریه آمریکایی هیل: بی‌باکی ایران نگران‌کننده است


به گزارش اقتصادنیوز در این مطلب آمده است: یک نشریه آمریکایی با انتقاد شدید از ناتوانی و درماندگی بایدن در مقابل ایران نوشت: ایران آنقدر قدرت یافته که دیگر شخصا اقدام می‌کند.

نشریه هیل در مطلبی به قلم مایکل روبین با انتقاد از سیاست‌های بایدن نوشت: «زمان پایان دادن به این جنگ برای همیشه فرا رسیده است» این سخنان پرزیدنت بایدن بود که دستور خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را صادر کرد. اگرچه عقب‌نشینی پُرسروصدا آمریکا وعده مبارزات انتخاباتی وی را برآورده کرد، اما این یک اشتباه بزرگ در سیاست خارجی بود. به اوکراین نگاه نکنید: ولادیمیر پوتین متوجه شد که عقب‌نشینی آمریکا به معنای بی‌میلی برای رویارویی با این کشور است.

در این بین، ایران هم فرصت را مغتنم دید، تهران همچنان به فریب دیپلمات‌های آمریکایی در مذاکرات هسته‌ای در وین ادامه می‌دهد و در عین حال بر حمایت خود از شبه‌نظامیان حوثی علیه تولیدکنندگان نفت عربستان سعودی و امارات متحده عربی کمک می‌کند و بحران انرژی را تشدید می‌کند که در سراسر جهان گسترش یافته است.

حمله اخیر به اربیل نشان داد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران دیگر حتی به خود زحمت نمی‌دهد از طریق شبه‌نظامیان عراقی دست به اقدام بزند و خودش مستقیما دست به کار می‌شود.

کشورهای منطقه می‌دانند چه چیزی در انتظار آنهاست؛ زیرا قبلاًً آن را دیده‌اند. توافق هسته‌ای 2015 منجر به افزایش خشونت‌های منطقه‌ای شد، اما اکنون چشم‌انداز جهانی تغییر کرده و خطرات بیشتر است. آمریکا ریسک بزرگی می‌کند به‌طوری که به جای پایان دادن به «جنگ‌های بی‌پایان»، ممکن است جبهه‌های جدید در آستانه باز شدن باشند و اینها همه به‌خاطر سیاست‌های بایدن است.

 منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.