نرخ جدید سیمان اعلام شد

نرخ جدید سیمان اعلام شد


به گزارش ویترین، بررسی های میدانی حاکی از آن است که قیمت سیمان سفید ساوه ۴۰ کیلویی امروز به 106 هزار تومان رسیده است و قیمت سیمان سفید عرفان مدل SW01 وزن ۵ کیلوگرم نیز 51 هزار و 500 تومان اعلام شده است و قیمت سیمان سیاه اصفهان تیپ ۱ پاکتی 46 هزار تومان اعلام شده است و قیمت سیمان سفید رومولو ۲ کیلویی نیز 20 هزار تومان اعلام شده است.

در این بین اما براساس نرخ های اعلامی وزارت صمت هر پاکت ۵۰ کیلوگرمی سیمان خاکستری تیپ ۲ در حال حاضر در بازه قیمت ۲۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳۰ هزار و ۴۰۰ تومان قیمت دارد و هر پاکت سیمان خاکستری تیپ ۱-۳۲۵ در حال حاضر در بازه قیمتی ۱۹ هزار و ۹۰۰ تا ۲۸ هزار و ۸۰۰ تومان قرار دارد.

نرخ جدید سیمان اعلام شد

گفتنی است که در اواسط سال گذشته قطعی برق‌های گسترده‌ای در کشور ایجاد شد که در راستای آن خط تولید کارخانه‌های سیمان نیز متوقف شد و این امر قیمت سیمان را به سقف رساند.

جدای از قطعی برق های گسترده هزینه گزاف حمل و نقل مازوت که سوخت اصلی کارخانه های سیمان است بر دوش کارخانه داران سنگینی می کند و خود به گرانی سیمان دامن می‌زند.

در سال ۱۳۹۹ نیز به دستور وزارت صمت مجوز افزایش قیمت ۲۰ درصدی این محصول صادر شد و این امر نوسان قیمتی بازار سیمان را بالا برد.

223227منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.