مهاجرت تجاری به کشور کانادا

مهاجرت تجاری به کشور کانادا


وقتی صحبت از مهاجرت به کانادا از روشهای تجاری می شود، دولت کانادا مهاجران کارآفرین را بر اساس پتانسیل آنها برای تثبیت اقتصادی و حمایت از رشد و پیشرفت اقتصاد کانادا انتخاب می نماید.

مهاجرت به کانادا ثبت شرکت یکی از چندین برنامه مهاجرتی موجود میباشد که کارآفرینان و سرمایه گذاران می توانند از آن استفاده کنند از دیگر برنامه ها سرمایه گذاری و کارآفرینی در کبک و یا برنامه های نامزدی استانی و همچنین برنامه‌های سرمایه گذاری فدرال همانند کارآفرینی و ویزاهای استارت آپ فدرال که برای تجار و کارآفرینانی که قصد تاسیس و راه اندازی کسب و کار در کانادا را دارند مناسب است.

کانادا برای رونق اقتصادی خود به بیزینس های استارتاپ و کارآفرین توجه فوق العاده ای داشته است و بسیاری از بیزینس های موفق جهان از طریق ثبت شرکت شعبه های خود را در کانادا باز نموده اند تا بتوانند از امکانات گسترده این کشور استفاده کنند. استارتاپ ها و کارآفرینان نه‌ تنها مشاغل زیادی در کانادا ایجاد می نمایند بلکه با نگرش خلاقانه خود قادر هستند که دیگر بیزینس ها را علاقه مند به سرمایه گذاری در کانادا بنمایند که این برای توسعه اقتصادی کانادا و ایجاد شغل و جبران رکود اقتصادی در طی دوران همه گیری کرونا می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

مزایای برنامه ویزای استارت آپ کانادا

برنامه ویزای استارت آپ کانادا یکی از سودمندترین برنامه ها در جهان و تنها برنامه تجاری است که اقامت دائم را به کارآفرینان و خانواده های آنها ارائه می دهد.

سایر کشورها مانند فرانسه، نیوزلند، سنگاپور و ایالات متحده فقط ویزاهای موقت ارائه می دهند و در صورت عدم موفقیت کسب و کار به سادگی اقامت خود را از دست خواهند داد.

در مزایای ویزای استارت آپ می توان به نمونه های زیر اشاره کرد:

  1.  اقامت دائم سریع 
  2. امکان انتخاب برای محل استارتاپ در استان‌های مختلف کانادا
  3. شراکت چندین متقاضی در یک پروژه مشخص
  4. تامین مالی و ساپورت از شرکت‌های سرمایه‌گذار قابل اعتماد در کانادا

تحت برنامه ویزای استارت آپ، اگر مهاجران واجد شرایط باشند، می توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

این موضوع بر عهده سرمایه گذار مهاجر است که یک طرح تجاری قابل دوام را ایجاد کند که مورد تأیید دولت باشد.

این سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌ و کار معمولاً با کمک مشاوران کسب‌ و کار در سیستم استارت‌ آپ کانادا با نظارت دقیق سازمان مهاجرتی حوری سلیمانی و تیم منتخب آنها به شکلی برنامه ریزی می شود که می توانند اطمینان حاصل کنند که مفهوم کسب و کار استارت آپ و تمام شرایط و ضوابط مورد نیاز آن برآورده می شود.

متقاضیانی که تحت برنامه ویزای استارت‌ آپ در خواست می‌کنند، می‌توانند در ابتدا با مجوز کار که توسط سرمایه‌ گذار کانادایی تعیین‌ شده آنها پشتیبانی می‌شود، قبل از نهایی شدن درخواست آنها برای اقامت دائم، به کانادا بیایند.

الزامات اساسی واجد شرایط بودن نامزدها توسط دولت برای برنامه ویزای استارت‌ آپ عبارتند از:

  1. یک تجارت واجد شرایط؛
  2. گواهی تعهد و نامه پشتیبانی از یک نهاد تعیین شده؛
  3. وجوه در دسترس و قابل انتقال کافی برای تامین بودجه تسویه حساب؛
  4. تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی در حداقل سطح معیار زبان کانادایی؛

حمایت یک نهاد تعیین شده توسط دولت کافی است. این حمایت می تواند مالی یا به صورت پذیرش نامزد در یک برنامه انکوباتور کسب و کار باشد.

مهاجرت به کانادا ثبت شرکت

با یک پروژه تجاری راه اندازی قابل دوام، یک کارآفرین مهاجر می تواند انتظار داشته باشد که حدود چهار تا شش ماه طول بکشد تا گواهی تعهد یا نامه پشتیبانی از یک نهاد تعیین شده را دریافت نمایند. پس از دریافت نامه پشتیبانی، می توان درخواست اقامت دائم را ارسال کرد. اقامت دائم پس از تایید پروژه تجاری 18 ماه طول می کشد. پس از آن تقریباً 18 ماه طول می کشد تا درخواست نهایی تا صدور ویزای اقامت دائم نهایی شود. برای واجد شرایط بودن متقاضی برای اقامت دائم:

کسب و کار مورد نظر باید در کانادا ثبت شده و در حال انجام تجارت باشد. نامزد باید حداقل 10 درصد از حق رای در شرکت را داشته باشد و هیچ شخص دیگری نمی تواند 50 درصد یا بیشتر از حق رای در شرکت را داشته باشد. پنج نامزد می توانند درخواست اقامت دائم خود را با سرمایه گذاری تجاری مشابه پشتیبانی کنند. اما این می تواند با خطر همراه باشد. برخی از نامزد ها ممکن است به عنوان شخص اصلی برای کسب و کار تعیین شوند.

نظر سنجی‌ ها نشان می‌دهد که نامزدهای مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ معمولاً از نظر رشد کسب‌وکار، جذب سرمایه‌گذاری بیشتر، شبکه‌سازی یا فروش کسب‌وکارشان برای کسب سود، در کانادا موفق می‌شوند.

روش های کارآفرینی و ویزاهای استارتاپ در کانادا از پیچیدگی ها زیادی برخوردار هستند که باید افراد متخصص در زمینه های مختلف به کار گرفته شوند تا یک پروژه مشخص  به صورت کامل و قابل اجرا به شرکت‌های سرمایه گذار ارائه شود و بعد از دریافت نامه ساپورت از آنها قدم بعدی تکمیل پرونده و ارسال پرونده به اداره مهاجرت کانادا است. اداره مهاجرت کانادا این اجازه را دارد که در طول بررسی پرونده هرگونه مدرک اضافی یا تکمیلی را از متقاضی دریافت نماید و بسیار حائز اهمیت است که افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارت آپ را دارند با علم و آگاهی کامل به پیچیدگی های این روش، از سازمان‌های قابل اطمینان همانند سازمان مهاجرتی حوری سلیمانی در مسیر پرونده خود بهره ببرند. این سازمان با بیش از ۲۳ سال سابقه کار و هزاران پرونده موفق در مسیر مهاجرت به کانادا یکی از قابل اعتماد ترین و شناخته شده ترین سازمانهای مهاجرتی در کاناداست که  می تواند در خدمت شما هم باشد.منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.