منتظر طلای ۲۰۰۰ دلاری باشیم؟

منتظر طلای ۲۰۰۰ دلاری باشیم؟

بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۵۰ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۴.۶ درصد کاهش به ۱۹۲۷ دلار و ۶۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز با ۰.۲۴ درصد کاهش به ۱۹۲۸ دلار و ۶۰ سنت رسید.

بر اساس نظرسنجی رویترز، فدرال‌رزرو آمریکا پس از افزایش ۲۵ واحدی در هر یک از دو جلسه سیاست‌گذاری آتی خود به چرخه انقباض خود پایان خواهد داد و احتمالاً نرخ بهره را حداقل تا پایان سال ثابت نگه خواهد داشت.

ایپ جان رانگ، استراتژیست بازار IG اظهار کرد که این امکان وجود دارد که طلا در سال جاری به ۲۰۰۰ دلار برسد اما برای آن باید شاهد تغییر لحن جنگ طلبانه فدرال رزرو باشیم تا انتظارات فعلی افزایش نرخ بازار را تأیید کنیم.

برایان لان، مدیر عامل GoldSilver Central در سنگاپور گفت: نشانه هایی وجود دارد که نشان می‌دهد ایالات‌متحده احتمالاً به سمت رکود می‌رود و این به نفع طلا است زیرا از لحاظ تاریخی از طلا حمایت می‌کند. داده‌های روز چهارشنبه نشان داد که خرده‌فروشی ایالات‌متحده بیشترین کاهش را در یک سال گذشته داشته و اقتصاد کلی را در مسیر رشد ضعیف‌تری قرار داده است.

شاخص دلار برای دومین افت هفتگی متوالی پیش رفت و شمش را برای خریداران خارجی ارزان‌تر کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۵ درصد افزایش به ۲۳.۹۴ دلار رسید. پلاتین با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۰۳۲ دلار و ۲۵ سنت رسید، پالادیوم ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۱۷۴۸ دلار و ۲۸ سنت رسید و هر دو فلز برای دومین هفته متوالی نزولی پیش رفتند.

۴۶منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *