فروش 500 هزار دلاری ایران‌خودرو در قزاقستان

فروش 500 هزار دلاری ایران‌خودرو در قزاقستان


به گزارش اقتصادنیوز ، تکرار اشتباهات محصول ندانستن‌ها است،اگر از گذشته اطلاع داشته باشیم شاید از آن درس بگیریم و مسیرهای اشتباه را تکرار و تجربه نکنیم.یکی از حوزه هایی که می تواند ماشین زمان به آن سفر کند اقتصاد است، اقتصاد ایران در نیم قرن گذشته همچون سایر حوزه های حیات اجتماعی با فراز و فرود های بسیاری روبرو شده است. اتفاقات مشابهی بر اقتصاد ایران رفته و تصمیمات متفاوتی برای آن گرفته شده است اما به نظر می رسد با نتایج یکسان روبرو هستیم.«در نیم قرن با اقتصاد ایران» اخبار مهم اقتصادی ایران و جهان را مرور می کنیم.سال اول هر دهه را به عنوان نقطه بررسی تاریخ اقتصادی قرار داده ایم.این مطلب با عنوان نیم قرن با اقتصاد ایران منتشر می شود،در طول بررسی تاریخ اقتصادی پنج دهه گذشته ممکن است به حوادث مهم و اثر گذار برخورد کنیم که این اخبار و وقایع را نیز منتشر می کنیم. روزنامه اطلاعات به دلیل سابقه 90 ساله آرشیو قوی و رویکرد صرف خبری در بازتاب وقایع پایه این بررسی قرار گرفته است.

14 مهر 1371؛ایران و اسپانیا کمیسیون مشترک همکاری تشکیل می‌دهند

آقای «ماریانو کاسادو» معاون وزیر تجارت، صنعت و توریسم اسپانیا که در راس هیاتی از مقامات آن کشور به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، با آقای آقازاده وزیر نفت کشورمان دیدار و مذاکره کرد.

در این دو طرف با تاکید بر توسعه روابط و مناسبات اقتصادی و نفتی دو کشور به شرکت فعال و موثر خود در اولین کمیسیون مشترک اقتصادی و صنعتی تاکید کردند.

بر پایه این گزارش، وزیر نفت کشورمان با اشاره به دورنمای همکاری‌های دو کشور و با اظهار این مطلب که زمینه‌های متنوعی برای گسترش و تداوم همکاری‌های دو کشور وجود دارد، محورهای اصلی مذاکرات را در اولین کمیسیون مشترک برشمرد و ایجاد همکاری‌های مفید و موثر در زمینه نفت و گاز، شیلات، صنایع سنگین و ایجاد شرکت‌های مشترک و برقراری حمل و نقل هوایی بین دو کشور را از اهم موضوعات قابل‌طرح در این کمیسیون ذکر کرد.

اولین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و اسپانیا در زمینه مناسبات اقتصادی و نفتی در آینده نزدیک در مادرید تشکیل خواهد شد.

14 مهر 1381؛ توانمندی‌های مناطق آزاد ایران در هندوستان به نمایش گذاشته شد

در نمایشگاه بین‌المللی مناطق آزاد تجاری – صنعتی مومبایی ایران حضوری فعال و قابل‌توجه همراه با دعوت از سرمایه‌گذاران هندی برای همکاری مشترک دارد.

هیات ایرانی به سرپرستی علی خرم، مشاور امور بین‌المللی شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی ایران به نمایندگی از سه منطقه آزاد کیش، قشم و چابهار و مناطق ویژه اقتصادی در این نمایشگاه با عنوان مناطق آزاد تجاری 2002 و همایش‌های حاشیه آن شرکت دارند.

خرم ضمن دعوت از سرمایه‌گذاران هندی برای همکاری با ایران گفت: این همکاری موجب خواهد شد که تجار هندی یک سوم زمان و هزینه را که اکنون برای انتقال کالاها به کشورهای مشترک‌المنافع خرج می‌کنند، صرف نمایند.

وی افزود: انتقال کالاهای هندی از طریق ایران به کشورهای آسیای مرکزی مانند ترکمنستان و یا آذربایجان تنها یک هفته زمان می‌برد و این در حالی است که از مسیرهای دیگر این مدت تا 70 روز نیز می‌رسد.

فروش 500 هزار دلاری ایران‌خودرو در قزاقستان

 ساختمان جدید نمایندگی شرکت «ایران‌خودرو» در شهر آلماتی پایتخت سابق قزاقستان گشایش یافت.

در مراسم گشایش این ساختمان که سفیر جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان با جمعی از سفرای کشورهای خارجی، تجار و کارفرمایان ایرانی و قزاقستانی حضور داشتند، مدیرعامل شرکت «پرشیامووتور» در قزاقستان هدف از گشایش نمایندگی ایران‌خودرو در این کشور را تشریح کرد.

مهندس محمد عزیزی گفت: این شرکت که از سال 2000 میلادی فعالیت خود را با ایجاد دفتر ایران‌خودرو در قزاقستان آغاز کرده است، تاکنون بیش از 500 هزار دلار خودرو در بازار قزاقستان فروخته است.

وی تاکید کرد: با گشایش ساختمان جدید نمایندگی ایران‌خودرو در آلماتی که دارای نمایشگاه، تعمیرگاه و فروشگاه خودرو و لوازم یدکی می‌باشد، تلاش خواهد کرد که فعالیت شرکت در زمینه‌های مختلف گسترش یابد.

مدیرعامل شرکت پرشیاموتور تصریح کرد: تعمیرگاه مرکز جدید، مجهز به دستگاه‌های پیشرفته است که همزمان می‌توان 20 دستگاه خودرو را در آن تعمیر کرد.

عزیزی خاطرنشان کرد: در تعمیرگاه شرکت، علاوه بر تعمیر خودروهای ساخت ایران، انواع خودروها را نیز می‌توان تعمیر کرد.

در سالن نمایشگاه نمایندگی ایران‌خودرو در آلماتی، انواع خودروهای ساخت ایران ازجمله پژو پرشیا، پژو 206، سمند، مینی‌بوس و اولین اتوبوس مشترک ایران خودرو و شرکت قزاقستانی «الکترو ترانس» به نمایش گذاشته شده است.

 

 منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.