عقب‌نشینی سکه به کانال 11 میلیونی/ مقاومت دلار روی مرز 28هزارتومانی

عقب‌نشینی سکه به کانال 11 میلیونی/ مقاومت دلار روی مرز 28هزارتومانی


به گزارش اقتصادنیوز دلار عصر دیروز روی 28 هزار و 100 تومان بسته شد. قیمت دلار در شروع معاملات امروز 28 هزار و 110 تومان بود. قیمت دلار در طول معاملات امروز افت کرد، اما مرز 28 هزار تومان را از دست نداد. قیمت دلار در آخرین ساعات معاملات امروز 28 هزار و 20 تومان بود.

بازدهی بازارها 11 مهر 1400

حباب منفی قیمت دلار بزرگ شد

قیمت درهم امارات نسبت به دیروز تغییر محسوسی نداشت. درهم عصر روز گذشته روی 7 هزار و 680 تومان قرار داشت.این ارز در شروع معاملات امروز 7 هزار و 660 تومان بود. قیمت درهم در طول معاملات امروز رشد کرد و در نهایت روی 7 هزار و 680 تومان قرار گرفت. حباب قیمتی دلار با مقیاس درهم در پایان معاملات امروز منفی بود و با توجه به افت قیمت دلار و ثابت ماندن قیمت درهم می‌توان گفت اندازه این حباب نسبت به روز گذشته قدری رشد کرد.

قیمت سکه امامی مرز 12 میلیون تومان را از دست داد

قیمت سکه امامی در روز تعطیلی بازار طلای جهانی تحت تاثیر افت قیمت دلار قرار گرفت و مسیر کاهشی را دنبال کرد. قیمت سکه که عصر روز گذشته روی 12 میلیون و 25 هزار تومان قرار داشت، در شروع معاملات امروز افت کرد و زیر مرز 12 میلیون تومان قرار گرفت. قیمت سکه فاصله زیادی از مرز 12 میلیون تومان نگرفت. سکه امامی در آخرین ساعات معاملات امروز 11 میلیون و 995 هزار تومان مبادله می‌شد.

عرضه دلار متشکل رشد کرد

عرضه دلار امروز 5 درصد نسبت به روز گذشته رشد کرد و روی 6 میلیون و 808 هزار قرار گرفت.

بازدهی بازارها 11 مهر 1400

عرضه امروز از متوسط سال جاری قدری بالاتر بود، اما نسبت به متوسط هفته‌های اخیر پایین بود. قیمت دلار در سطوح بالایی نوسان می‌کند، اما عرضه به نسبت آن بالا نرفته است.

بازدهی بازارها 11 مهر 1400

بازار در هفته‌های اخیر به مقادیر زیاد عرضه عادت کرده بود و احتمال دارد قرار گرفتن عرضه در این سطوح هوشمندانه و جهت تغییر انتظارات صورت گرفته باشد، تا حساسیت قیمت دلار به مقادیر بالای عرضه دوباره زیاد شود.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار قدری افت کرد و به مرز 28 هزار تومان نزدیک شد. با توجه به اینکه قیمت دلار در سطوح بالایی قرار دارد می‌توان گفت عرضه خیلی زیاد نبود. احتمال دارد بانک مرکزی به قصد تغییر انتظارات بازار، عرضه دلار را در این سطوح قرار داده باشد. قیمت سکه امامی تحت تاثیر افت قیمت دلار کاهش یافت و زیر مرز 12 میلیون تومان قرار گرفت.

بازدهی بازارها 11 مهر 1400

 منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.