شورا ضمن نظارت و مطالبه گری در وظایف شهردار دخالت نخواهد داشت

شورا ضمن نظارت و مطالبه گری در وظایف شهردار دخالت نخواهد داشت


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، علیرضا نادعلی در پایان جلسه هم اندیشی شورای شهر تهران گفت: امروز با تدبیر ریاست شورا و پیشنهاد و تفاهمی که اعضای شورا با شهردار تهران داشتند جلسه هم اندیشی برگزار شد. پیشنهاد این است که این نوع جلسات در یک دوره تناوبی منظم برگزار شود و البته به گونه ای که آسیب و لطمه ای به جلسات علنی شورا وارد نشود و قطعا با افزایش موضوعات، جلسات علنی به روال عادی خود برگزار خواهد شد.

وی در ادامه افزود: جلسات هم اندیشی با شهردار اتفاق خوبی است که سبب ایجاد مفاهمه و درک مشترک شورا و شهرداری از هم می شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه این جلسه با هدف آشنایی و معارفه معاونین تازه منصوب شده بود، گفت: در این جلسه شهردار  گزارشی از فرایند انتصابات که به شکل کانون ارزیابی تخصصی انتصابات صورت می گیرد  به  شورا ارایه کرد و ضمن تشریح نحوه انتصابات گفت در این کانون تمامی رزومه های افراد و شرح فعالیت های آنان مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد.

وی  همچنین گفت: در جلسه امروز علاوه بر این موارد در خصوص مناطق و اتفاقاتی که بلافاصله بعد از انتصاب معاونین محترم  باید در اولویت قرار گیرد نیز بحث و گفت و گو شد.

بر اساس گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، نادعلی در ادامه با بیان اینکه شورا یک نگاه حمایتی بر مدیریت شهری دارد، گفت: شورا وظیفه خود می داند نظارت و مطالبه گری خود را داشته باشد اما در وظایف مجری هیچ  دخالتی نخواهد داشت، ما  پیشنهاد و نقد خواهیم داشت اما اصل بر حمایت است و ما با همین مدل پیش خواهیم رفت و امیدواریم نتیجه کار موجب رضایت و شادی شهروندان شود.

 منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.