شش علائم جدی و مخفی افسردگی

شش علائم جدی و مخفی افسردگی


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سیناپرس، به طور معمول بسیاری از افراد قادر به تشخیص افسردگی در خود نیستند و در این میان مردان کمتر این موضوع را می پذیرند که دارای افسردگی هستند.

 

 

عیدی فرادرس رو از دست نده!

کارشناسان اعتقاد دارند برخی از علائم اصلی افسردگی عبارتند از:

مشکلات تمرکز

خستگی

ناامیدی

پرخوری یا کم خوردن

غمگینی

درد عضلات

گفتنی است به طور معمول تشخیص افسردگی افرادی که در مناطق شهری زندگی می کنند و و افراد جوان تر معمولا سخت تر از سایرین است. متأسفانه از نظر فرهنگی نیز بحث افسردگی با رویکردی منفی مواجه بوده و بیشتر مردم از اینکه افسردگی در آن ها تشخیص داده شود، خجالت می کشند.

بر اساس مطالعات انجام شده، ۶۲ درصد از افراد، نظراتی را بیان کردند که نشان می داد افسردگی با نوعی شرمندگی یا خجالت زدگی در آن ها مرتبط است. در این شرایط ۷۱ درصد از مردم شواهدی از افسردگی را  بین اطرافیان خود مشاهده کردند.

پروفسور مارک اسکیدمور، یکی از نویسندگان این مطالعه، درباره موضوع فوق گفت:  کار ما برای کمک به جوامعی طراحی شده است که دچار مشکل افسردگی هستند. این یافته ها در مورد چگونگی رسیدگی به چالش ‌های سلامت رفتاری در هنگام ظهور افسردگی مفید هستند.

باید توجه داشت افسردگی عموما با مشکلاتی مانند مصرف مواد مخدر، الکل و چالش‌هایی مانند خودکشی  همراه است که می تواند تبعاتی جبران ناپذیر در پی داشته باشد.

طی این مطالعه از ۴ هزار و ۶۰۰ فرد مختلف، نظرسنجی به عمل آمد  و یافته های محققان نشان داد که عموم این افراد مشکلات مشابهی در شناسایی سایر مشکلات سلامت روان داشتند. از سوی دیگر حدود یک سوم مردم قادر به تشخیص علائم سوء مصرف داروهای تجویزی نبودند.

این مشکلات عبارتند از: 

مصرف دوزهای بالاتر دارو

مراجعه به بیش از یک پزشک برای تجویز دارو

نوسانات خلقی

تصمیم گیری ضعیف

پژوهشگران در خاتمه توضیحات خود اظهار داشتند:  اگرچه در دهه‌ های اخیر، گام ‌های بزرگی در زمینه سواد سلامت روان برداشته شده است، اما تفاوت‌ های موجود در دانش سلامت روان، رفتارهای کمک ‌کننده و اهمیت آموزش عمومی در مورد مسائل بهداشت روان بسیار جدی است و متخصصان و مسئولان بهداشت عمومی کشورها باید این موارد را مد نظر قرار دهند.منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.