سنگینی فایل‌های قرمز در منطقه محبوب تهران/ افزایش عجیب تعداد خریداران مسکن با وجود گرانی‌های سرسام‌آور

سنگینی فایل‌های قرمز در منطقه محبوب تهران/ افزایش عجیب تعداد خریداران مسکن با وجود گرانی‌های سرسام‌آوربا وجود افزایش قیمت، بازار مسکن این بار با افزایش خریدار هم رو به رو بوده است، ۳ منطقه تهران بیش از ۵۰ درصد رشد معاملات مسکن را درخرداد ماه تجربه کرده اند ۶ با رشد ۶۷.۴۴ درصد بیشترین افزایش معاملات را در خردادماه داشته است.

منطقه ۱۲ با رشد ۶۵.۸۸ درصد درجایگاه دوم قرار داردو منطقه ۲۲ نیز با ۵۷.۸۹ درصد افزایش سومین منطقه ای است که با رشد معاملات رو به رو بوده است.

در منطقه شش ۵۷۶ معامله درآخرین ماه فصل بهار به ثبت رسیده، منطقه ۱۲ نیز ۴۲۳ معامله و در منطقه ۲۲ هم ۲۴۰ معامله مسکن انجام شده است. در منطقه یک که گران ترین منطقه تهران است رشد معاملات قابل توجه بوده، درخرداد ماه در این منطقه ۶۲۰ معامله انجام شده و رشد ماهانه تعداد معاملات ۴۴.۸۶ درصد بوده است.

بررسی فایل های فروش این سه منطقه نشان می دهد که فروشندگان آپارتمان در این منطقه بیش از قیمت میانگین منطقه آپارتمان های خود را برای فروش گذاشته و تعداد فایل های قرمز بیش از فایل های سیاه و سبز است.

به طور مثال آپارتمانی نوساز در محله امیرآباد شمالی متری ۱۰۰ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است یا آپارتمان دیگری در محله فاطمی خیابان کاج متری ۷۰ میلیون تومان پیشنهاد شده است.

اما در منطقه ۱۲ که رتبه دوم رشد معاملات را داشته فایل های سبز(پیشنهاد قیمت زیر نرخ میانگین منطقه) بیش از فایل های سیاه و قرمز است، در این منطقه آپارتمان های نوساز که معمولا بیش از نرخ میانگین منطقه قیمت گذاری می شوند هم در میان فایل های سیاه(هم قیمت با نرخ میانگین منطقه) برای فروش گذاشته شده اند.

در منطقه ۲۲ هم با وجود فایل های قرمز اندک اما تعداد فایل های سیاه (هم قیمت با نرخ میانگین منطقه) نسبت به فایل های سبز و قرمز بیشتر است. براساس آخرین آمار بانک مرکزی از وضعیت بازار مسکن، تعداد معاملات مسکن در پایتخت در یک ماهه خرداد امسال نسبت به ماه قبل، رشد ۳۲.۳ داشته است. البته تعداد معاملات مسکن نسبت به سال گذشته نیز رشد کرده و به ۱۳ هزار و ۸۷۴ فقره رسیده است. این عدد در خردادماه پارسال، ۵ هزار و ۱۰۲ بود و حالا نزدیک به ۱۷۲ درصد افزایش یافته است.

محله

متراژ(مترمربع)

سن بنا(سال)

قیمت هر مترمربع(تومان)

بلوارکشاورز

۱۶۷

نوساز

۶۰میلیون

امیرآباد، کارگر شمالی

۲۳۵

نوساز

۱۰۰میلیون

جمالزاده

۱۶۴

نوساز

۶۳میلیون

فاطمی، خ کاج

۱۶۴

۳

۷۰میلیون

یوسف آباد

۱۵۸

نوساز

۹۳میلیون و ۶۷۰هزار

میدان شهدا

۸۵

۲۰

۲۲میلیون و ۳۵۲ هزار

ایران خ گل محمدی

۲۳۷

نوسااز

۵۵میلیون

دروازه شمیران

۶۱

۲۱

۱۹میلیون و ۶۷۰هزار

۱۷ شهریور

۱۱۵

نوساز

۳۲ میلیون

بهارستان، ظهیرالاسلام

۱۱۳

۷

۲۹ میلیون

شهرک راه آهن

۱۵۰

۴

۴۲ میلیون

دهکده المپیک

۱۲۰

نوساز

۷۰میلیون

دریاچه میدان موج

۱۵۶

۳

۸۹ میلیون

شهرک سرچشمه

۱۲۷

۱۰

۵۷میلیون و ۴۸۰هزار

زیبادشت

۱۰۰

۷

ابزارک همایش معدن کاری تصویرمنبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.