ریزش گسترده قیمت خودرو در بازار/ سقوط قیمت‌ها ادامه دارد؟

ریزش گسترده قیمت خودرو در بازار/ سقوط قیمت‌ها ادامه دارد؟به گفته فعالان بازار خودرو، رکود در این بازار به ویژه در خودروهای میان رده و اقتصادی تشدید شده است. در این میان پرسش اصلی این است که آیا روند کاهش قیمت، ادامه خواهد داشت؟ کارشناسان معتقدند که در صورت افزایش عرضه چه از مسیر واردات یا افزایش تولید، کاهش بیشتر قیمت ها ممکن است. البته با این پیش فرض که قیمت دلار در همین سطوح باقی بماند. در نقطه مقابل در صورت افزایش قیمت دلار و یا عدم افزایش عرضه، کاهش قیمت ها دور از انتظار خواهد بود.

پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما که هفته گذشته را پس از چند روز ثبات با ۵ میلیون کاهش به پایان برده بود و در نهایت ۴۱۵ میلیونی تومانی شده بود، ابتدای هفته ۸ میلیون تومان کاهش به ثبت رساند و در نهایت با ادامه روند با ثبات تا انتهای هفته، ۴۰۷ میلیون تومان معامله می شد.

پژو ۲۰۶ جزو اولین خودروهایی بود که با شروع روند کاهشی قیمت ها، شروع به کاهش کرد و در هفته گذشته از ۳۱۸ میلیون تومان تا ۳۱۳ میلیون تومان کاهش داشت. این خودرو با حفظ همین روند کاهشی در ابتدای هفته ۸ میلیون تومان کاهش به ثبت رساند و با ثبت قیمت ۳۰۵ میلیون تومانی تا آخر هفته با همین قیمت معامله شد.

پژوپارس که از ابتدای سال بی وقفه مشغول افزایش بود و از قیمت ۳۵۴ میلیون تا ۳۸۸ میلیون تومان هم بالا رفته بود، از اواخر هفته گذشته و ابتدای هفته جاری با کاهش همراه بود و تا قیمت ۳۸۰ میلیون تومان هم پایین آمد. پس از توقف روند کاهشی بازار این خودرو جزو خودروهای افزایشی بازار بود و در اواسط هفته با دو میلیون تومان افزایش به قیمت ۳۸۲ میلیون تومانی رسید.

قیمت پژو ۴۰۵ که از ابتدا روندی خلاف روند معمول بازار داشت و از ابتدای سال با حفظ روند با ثبات خود و ثبت کاهش های جزئی تنها با ۱۷ میلیون تومان افزایش از ابتدای سال همراه بود، در اواخر هفته گذشته هم برخلاف روند کاهشی بازار با سه میلیون افزایش دیگر به ۲۹۰ میلیون تومان رسید. این خودرو هفته را با ۳ میلیون کاهش آغاز کرد و تا انتهای هفته نیز با همین قیمت پیش رفت و ۲۸۷ میلیون تومان معامله شد.

سمند هم که جزو خودروهایی بود که هفته گذشته برخلاف روند غالب بازار افزایشی بود و ۵ میلیون تومان افزایش ثبت کرده بود، در این هفته تا آخرین روز بازار بدون تغییر بود و در آخرین روز با ۱ میلیون کاهش به قیمت ۳۰۴ میلیون تومان رسید.

سورن پلاس که هفته گذشته را با ۱۰ میلیون افزایش و سپس ۵ میلیون کاهش به اتمام رسانده بود این هفته هم با ۴ میلیون کاهش به قیمت ۳۷۶ میلیون تومان معامله شد.

پراید ۱۱۱ که زمانی ۲۰۷ میلیون تومان هم معامله می شد، این هفته در ادامه روند کاهشی ۳ میلیون تومان دیگر کاهش قیمت را ثبت کرد و در ادامه یک میلیون تومان کاهش هفته گذشته به قیمت ۲۰۳ میلیون تومانی رسید.

پراید ۱۳۱ را می توان یکی از منفعل ترین خودروهای بازار نامید. این خودرو که از ابتدای سال تنها ۱۱ میلیون تومان گران شده و اکثر سال را بدون تغییر قیمت سپری می کرد هفته گذشته تنها با یک میلیون کاهش همراه بود و این هفته هم بدون تغییر همان ۱۸۲ میلیون تومان معامله شد.

۲۲۳۲۲۵منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.