رسوای جدید برای کلیساهای فرانسه/ آزار جنسی هزارن کودک

رسوای جدید برای کلیساهای فرانسه/ آزار جنسی هزارن کودک


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، تحقیقات تازه منتشر شده نشان می‌دهد که هزاران آزار دهنده جنسی کودک از سال ۱۹۵۰  به بعد در کلیسای کاتولیک فرانسه فعالیت می‌کردند.

 به گزارش وبگاه شبکه خبری «بی بی سی» «ژان مارک ساوو» رئیس هیئت تحقیق کننده سوء استفاده جنسی اعضای کلیسا روز یکشنبه به رسانه‌های فرانسوی گفت که  این کمیسیون شواهدی از ۲۹۰۰ تا ۳۲۰۰ کشیش متجاوز به کودک یافته است .به گفته وی، این حداقل برآورد صورت گرفته بوده است.

این کمیسیون قرار است سه شنبه هفته جاری گزارش مفصلی را بر اساس بایگانی کلیسا، دادگاه، پلیس و همچنین مصاحبه با قربانیان منتشر کند.

تحقیقات مستقل توسط کلیسای کاتولیک فرانسه در سال ۲۰۱۸ و پس از رسوایی‌های متعددی در سایر کشورها انجام شد.

این مقام فرانسوی گفت که هیات ۲۲ پرونده که هنوز می‌توان اقدامات جنایی را بر مبنای آن‌ها انجام داد را به دادستان‌ها تحویل داده است.

وی افزود که اسقف‌ها و دیگر مقامات ارشد کلیسا از اتهامات دیگر علیه افرادی که هنوز در قید حیات هستند، مطلع شده‌اند.

اعضای  این کمیسیون شامل پزشکان، مورخان، جامعه شناسان است که  طی دو سال و نیم با بیش از ۶۵۰۰ قربانی و شاهد تماس گرفته شده اند. گزارش نهایی این آمار تکان دهنده ۲۵۰۰ صفحه است.

«کریستوفر لمب» از رزونامه نگاران فرانسوی به شبکه بی‌بی‌سی گفت که رسوایی‌های سوءاستفاده جنسی، کلیسا را ​​در بزرگترین بحران در ۵۰۰ سال گذشته قرار داده است.

در اوایل سال جاری، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان قوانین کلیسای کاتولیک را تغییر داد تا آزار جنسی را به صراحت جرم انگاری کند. این بزرگترین بازنگری در قانون کیفری برای چندین دهه است.

بنا بر گزارش شبکه «یورونیوز»، اواخر اسفندماه سال ۱۳۹۹، یک گزارش تحقیقی مستقل ۸۰۰ صفحه‌ای به سفارش کلیسای کاتولیک در آلمان نیز نشان میداد در بیش از چهار دهه، ۳۱۴ کودک زیر ۱۴ سال در بین سال‌های ۱۹۷۵ تا ۲۰۱۸، توسط ۲۰۲ کشیش و شخصیت‌های مذهبی و غیرمذهبی وابسته به کلیسای کاتولیک کلن آلمان مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اندمنبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.