رزمایش مشترک ارتش عربستان با ارتش پاکستان

رزمایش مشترک ارتش عربستان با ارتش پاکستان


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، نیری دریایی و هوایی ارتش عربستان  برای برگزاری یک رزمایش با ارتش پاکستان وارد بندر کراچی  در این کشور شد.

 به گزارش وبگاه شبکه خبری «العربیه» به نقل از «واس» شناورهای نیروی دریایی سعودی برای انجام رزمایش‌ دریایی مشترک با نیروهای دریایی پاکستان و شرکت در رزمایش دریایی «نسیم البحر 13» وارد بندر کراچی شدند.

دریاسالار «ساجر بن رافد العنزی»  فرمانده این رزمایش گفت که این تمرین تحت عنوان نسیم البهار توسط نیروهای دریایی عربستان با نیروهای دریایی پاکستان انجام می‌شود.

العنزی افزود که این رزمایش یکی از برنامه ‌های تمرینات نظامی مشترک با کشورهای دوست و برادر با هدف متحد ساختن مفاهیم و کار مشترک بین نیروی دریایی دو کشور برنامه ریزی شده است. وی افزود که افزایش تواتن دفاعی و رزمی از جمله اهداف برگزاری این رزمایش است.

واس همچنین گزارش داد که نیروهای هوایی سعودی با چندین هواپیمای جنگنده در این رزمایش به منظور پشتیبانی از نیروی دریایی سعودی در این رزمایش حضور دارند.

«فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان، تیرماه با سفر به اسلام آباد بر روابط مستحکم با پاکستان که به چند دهه قبل باز می‌گردد، اشاره  و تاکید کرد که توسعه این روابط همچنان ادامه خواهد داشت.

چندی قبل نیز رزمایش مشترک با حضور پاکستان و 21 کشور دیگر تحت عنوان «برایت استار» با هدف تبادل تجربیات حرفه ای میان نظامیان، اتخاذ راهبرد مناسب جهت مبارزه با تروریسم، افزایش امنیت دریایی، آموزش نحوه عملیات های هوایی، ردیابی و انهدام پهپاد های دشمن، در عربستان سعودی آغاز شده است.

 این رزمایش با ورود پرسنل نظامی پاکستان، آمریکا، انگلیس، مصر، یونان، اردن و غیره به پایگاه نظامی «محمد نجیب» به رهبری عربستان سعودی برگزار شد.

پاکستان علاوه دبر روابط سیاسی همکاری‌های دفاعی و نظامی مناسبی با عربستان دارد و گفته می‌شود کمک‌های مالی نیز از ریاض دریافت می‌کند. منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.