دلار پشت کانال ۲۷ هزار تومان/ قیمت سکه صعودی شد

دلار پشت کانال ۲۷ هزار تومان/ قیمت سکه صعودی شدبازار ارز تهران امروز سه شنبه ۹ فروردین ۱۴۰۱ به سرعت افزایشی روز گذشته افزود.  نرخ دلار در بازار امروز تقریبا ۳۵۰ تومان از عصر دیروز بالاتر رفت و توانست پشت کانال ۲۷ هزار تومان قرار بگیرد.  قیمت دلار امروز با ۲۶ هزار و ۹۰۰ تومان معامله شد.  در بازار متشکل ارزی هم قیمت دلار در ابتدای معاملات امروز بر روی ۲۵ هزارو ۱۹۰ تومان قرار داشت و در انتهای روز ۲۵ هزار ۱۹۹ تومان رسید.

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی چند؟  

صرافی ملی امروز  قیمت جدید خرید و فروش دلار و یورو را اعلام کرد. بر این اساس نرخ خرید دلار امروز ۲۵ هزار و ۵۵ تومان و نرخ فروش آن ۲۵ هزار و ۳۰۷ تومان بود. همچنین براساس نرخ اعلامی این صرافی قیمت خرید یورو ۲۸ هزار و ۲۵۸ تومان و قیمت فروش آن ۲۸ هزار ۵۴۲ تومان بود.

نرخ حواله درهم دوباره بالا رفت

نرخ حواله درهم در بازار امروز مانند روز گذشته بالا رفت.  قیمت درهم امروز ۷۷  تومان از دیروز بالا تر بود و با ۷ هزار و ۲۷۰ تومان مبادله شد. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (۳.۶۷۳) عدد ۲۶ هزار و ۷۰۲ تومان به دست می‌آمد که نسبت به قیمت دلار در بازار پایین تر بود.

تداوم صعود قیمت سکه و طلا 

بازار جهانی طلا امروز هم به مسیر سراشیبی روز گذشته ادامه داد. این فلز زرد رنگ دیروز ۲۵ دلار و امروز ۱۸ دلار از ارزش خود را از دست داد  و بر روی ۱۹۱۵ دلار قرار گرفت. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار و قیمت سکه رشد را تجربه کرد.

قیمت طلا امروز با ۱ میلیون و ۲۴۵ هزار و ۱۰۰ تومان نرخ گذاری شد که نسبت به روز گذشته ۱ هزار و ۴۰۰ تومان افزایش را نشان می دهد.  

قیمت سکه امروز در مقایسه با روز گذشته ۱ هزار تومان افزایش داشت و بر روی ۱۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان نرخ گذاری شد.  با احتساب قیمت ۲۶ هزار و ۹۰۰ تومان برای دلار، اندازه قیمت واقعی سکه ۱۲میلیون و ۱۲۷ هزار تومان به دست آمد و اندازه حباب سکه  هم و ۲.۶۶ درصد بود.   

حال و هوای برجامی بازار سکه

اخبار مذاکرات هسته ای برجام کماکان در بازار ارز تهران و در میان معامله گران دلار برجسته است.  جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تازه‌ترین ارزیابی خود از روند مذاکرات گفت: مذاکرات هسته‌ای در حال نزدیک شدن به نتیجه‌ نهایی نیست. او در پارلمان اروپا گفت: به نظر می‌رسد دو هفته پیش ما تقریبا به آن [توافق] دست پیدا کرده بودیم. بعد روسیه مانع‌تراشی کرد.

اظهارات بورل درحالی است که سخنگوی کمیسیون اروپا اعلام کرد که مذاکرات در وین برای نهایی کردن توافق به مرحله نهایی حساسی رسیده است. وی در ادامه گفت به توافق هسته‌ای با ایران نزدیک شده و روی ۹۵ درصد از نکات به توافق رسیده‌ایم. با وجود این اظهارات ضد و نقیض بازار ارز و طلا با احتیاط به سمت جلو حرکت کرد.  

۲۲۳۲۲۵منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.