در پیشگیری از جنگ اوکراین شکست خوردیم

در پیشگیری از جنگ اوکراین شکست خوردیم


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل متحد از شورای امنیت این سازمان بابت ناتوانی در جلوگیری یا توقف جنگ در اوکراین انتقاد کرد.

گوترش که روز پنجشنبه (۸ اردیبهشت/۲۸ فوریه) در کی‌یف، پایتخت اوکراین حضور داشت این موضوع را «مایه تأسف، نومیدی و خشم بسیار» توصیف کرد.

او گفت: «اجازه بدهید صریح صحبت کنم. [شورای امنیت] نتوانست تمامی قدرتش را برای پیشگیری کردن از این جنگ و اتمام آن به کار بگیرد.»

وظیفه شورای امنیت سازمان ملل متحد که ۱۵ کشور عضو دارد به طور مشخص تضمین صلح و امنیت جهان است، اما دولت اوکراین از این شورا بابت ناتوانی در جلوگیری از حمله روسیه انتقاد کرده است.

روسیه یکی از پنج عضو دائم شورای امنیت است و از حق وتو در این شورا برخوردار است.

گوترش این اظهارات را در کنفرانس خبری مشترک با «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین بیان کرد. او گفت: «آقای رئیس‌جمهور من اینجا هستم تا به شما و مردم اوکراین بگویم که ما دست از تلاش نمی‌کشیم.»

گوترش، با وجود این، در بخش‌های دیگری از اظهاراتش از عملکرد سازمان ملل دفاع کرد و گفت با وجود ناتوانی شورای امنیت، سازمان ملل اقدامات دیگری انجام داده است.

او تاکید کرد: «مجموعه کارکنان ۱۴۰۰ نفری اوکراین در حال تلاش هستند تا برای اوکراین کمک‌، غذا، پول و سایر انواع حمایت فراهم کنند.»منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.