خبر خوش برای بایدن؛ ارزش دلار تقویت شد

خبر خوش برای بایدن؛ ارزش دلار تقویت شدپس از اینکه داده‌های قوی مشاغل آمریکا باعث شد ارزش دلار بالاتر برود و احتمال عملی شدن شرط فدرال رزرو برای افزایش شدید نرخ‌ها توسط فدرال رزرو تقویت شود، طلا روز جمعه عقب‌نشینی کرد و کاهش هفتگی خود را رقم زد.

افزایش آمار اشتغال می تواند خبری خوبی برای دولت بایدن باشد. در دوران کرونا مشاغل زیادی از بین رفت و افزایش نرخ اشتغال و رونق اقتصاد ممکن است بر محبویت رئیس جمهور آمریکا اثر بگذارد.

طلای با ۰.۸ درصد کاهش به ۱۹۲۱.۴۸ دلار در هر اونس رسید. طلای آتی آمریکا با ۱.۳ درصد کاهش به ۱۹۲۸.۱۰ دلار رسید. طلا در مسیر کاهش ۱.۹ درصدی در هفته بود.

داده‌های شغلی آمریکا نشان داد که نرخ بیکاری به پایین‌ترین سطح دو سال اخیر یعنی ۳.۶ درصد کاهش یافته و دستمزدها دوباره شتاب می‌گیرد و فدرال رزرو را برای افزایش نرخ بهره در ماه می آماده می شود.

داده‌ها باعث افزایش بازدهی خزانه‌داری ۱۰ ساله آمریکا و دلار شد که باعث می‌شود طلا برای خریداران خارجی جذابیت کمتری داشته باشد.

نوسانات بیت کوین

بیت کوین (BTC) با بهبود حرکت، از حمایت کوتاه مدت به ۴۴هزار دلار بازگشت. این ارز در هفته گذشته ۵ درصد افزایش یافته است، اگرچه مقاومت ۴۸هزار دلاری و ۵۰هزار و ۹۹۶ دلاری می تواند روند نوسانات را متوقف کند، مشابه آنچه در سپتامبر سال گذشته رخ داد. در حال حاضر بیت کوین دوباره به کانال ۴۶هزار دلاری بازگشت.

۲۲۳۲۲۵منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.