خبر خوب درباره روابط کُره شمالی و جنوبی

خبر خوب درباره روابط کُره شمالی و جنوبی


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی اعلام کرد که پیونگ یانگ قصد دارد خطوط ارتباطی خود با کره جنوبی را مجددا راه اندازی کند.

رسمی کره شمالی گزارش داد، کیم جونگ اون دبیر کل حزب کارگران کره در چهاردهمین مجمع خلق کره گفت، پیونگ یانگ قصد دارد در راستای کاستن از تنشها و پیشبرد صلح پایدار در شبه جزیره کره خطوط ارتباطی بین کره‌ای را احیا کند. 

براساس این گزارش، به دنبال اعلام کیم جونگ اون، سازمانهای مربوط در این زمینه اعلام کردند که از ساعت 9 صبح دوشنبه 4 اکتبر خطوط ارتباطی و تماس بین سئول و پیونگ یانگ مجددا بازیابی خواهد شد.

کره شمالی در ادامه نوشته، مقامات کره شمالی باید به اقدام با معنای کره شمالی در بازگشایی خطوط تماس توجه کنند و تلاشهای خود را برای نجات روابط میان دو کشور و حفظ صلح در شبه جزیره افزایش دهند.

رهبر کره شمالی پنجشنبه گذشته نیز از تمایل خود و آمادگی کشورش برای ازسرگیری تماس‌ها و گفت‌وگو با همسایه جنوبی خبر داده بود.

کیم جونگ همچنین گفته بود، خطوط ارتباطی مرزی با کره جنوبی از اوایل ماه اکتبر به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای بهبود روابط و ایجاد صلح در شبه‌جزیره کره بازسازی می‌شود.

کره شمالی در ماه اوت گذشته به دنبال نادیده گرفتن هشدارهای پیونگ یانگ در مورد مانورهای نظامی آمریکا و کره جنوبی، خطوط ارتباطی خود با سئول را قطع کرد. منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.