تلاش کاخ سفید برای جلوگیری از دیدار «بایدن» و «پوتین»

تلاش کاخ سفید برای جلوگیری از دیدار «بایدن» و «پوتین»


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در حالی که جو بایدن و ولادیمیر پوتین روسای جمهور آمریکا و روسیه قرار است  در نشست گروه جی ۲۰ در ماه آینده در اندونزی شرکت کنند،  مقامات کاخ سفید تلاش می کنند تا مانع دیدار رو در روی این دو رهبر شوند.

اوکراین در آستانه تاریکی مطلق؟/ سازش بی‌سابقه دو دشمن

یک رسانه آمریکایی روز چهارشنبه با وقت محلی با اعلام این مطلب نوشت که اگر چه بایدن هفته گذشته اعلام کرده بود که احتمال دیدار با پوتین چنانچه فرصتی را برای مذاکره درباره آزادی زندانیان آمریکایی در روسیه، فراهم کند، وجود خواهد داشت، اما به گفته برخی از مقامات آمریکایی، در حال حاضر هیچ گفتگویی میان دو طرف برای توافق بر سر برگذاری چنین دیداری وجود ندارد و بعید به نظر می رسد که در این زمینه تغییر حاصل شود.

تارنمای پولیتیکو نوشت که این در حالی است که به گفته مقامات آمریکایی، بایدن و پوتین شاید در مقاطعی از نشست گروه جی ۲۰ رو در رو شوند و یا ممکن است یکدیگر را ببینند، اما آنان تلاش می کنند تا رئیس جمهور آمریکا با همتای روسی خود چه در راهروهای محل نشست  یا حتی در عکس دسته جمعی رهبران گروه جی ۲۰ روبرو نشود.

آخرین باری که بایدن و پوتین با هم دیدار کردند، در تابستان ۲۰۲۱ در ژنو بود. اگر چه پس از آن گفتگوهای تلفنی با هم انجام دادند که آخرین آن در ماه فوریه و پیش از شروع جنگ اوکراین بود.

از سوی دیگر، مقامات آمریکایی در حال مذاکره با همتایان چینی خود برای انجام دیدار حضوری میان بایدن و شی جین پینگ رئیس جمهور چین در حاشیه نشست گروه جی ۲۰ هستند.منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *