ترکیه؛ امنیت مرزهای خود با ایران را افزایش می دهیم

ترکیه؛ امنیت مرزهای خود با ایران را افزایش می دهیم


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ ابراهیم کالین، مشاور سیاست خارجی رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در گفت‌وگویی با اشپیگل آلمان که روز چهارشنبه منتشر شده در رابطه با مسئله مهاجرت افغان‌ها به این کشور گفت: این با جا به جایی عظیم پناهجویان سوری قابل قیاس نیست، اما اگر اقتصاد افغانستان سقوط کند، این مسئله تغییر خواهد کرد. ما تاکنون پذیرای چهار میلیون سوری بوده‌ایم. ما هر آنچه در توان داشته باشیم برای تقویت امنیت خود انجام خواهیم داد. وی در ادامه صحبت‌های خود با تشریح این مسئله گفت: ما داریم بر روی امنیت مرزی خود با ایران کار می‌کنیم؛ ما دیوار ساخته‌ایم، سیستم‌های نظارت الکترونیک و دوربین نصب و ایستگاه‌های نظارتی ایجاد کرده‌ایم. حال جامعه بین‌الملل، آمریکا و سازمان ملل باید اقدام کنند. ما دیگر نمی‌توانیم پذیرای افرادی بیشتر باشیم.

دیوار ۱۴۴ کیلومتری ایران و ترکیه که ارتفاعی ۳ متری و عرضی ۳۰ سانتی‌متری دارد در مردادماه سال جاری آخرین مراحل تکمیل خود را طی می‌کرد.

این دیوار شامل برج‌های دیدبانی، دوربین‌های مداربسته، سیستم‌های روشنایی و نظارتی، مسیرهای امنیتی برای ماموریت‌های گشت زنی و دروازه‌های عابرین پیاده و وسایل نقلیه برای مواقع ضروری می‌شود.

دروازه‌های مرزی نیز از جنس شیشه ضدگلوله ساخته شده‌اند که به ماموران امنیتی اجازه می‌دهد که بدون خطر آن سوی دیوار را زیر نظر داشته باشند.منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.