ترمز دلار کشیده شد/ سکه ریزش کرد

ترمز دلار کشیده شد/ سکه ریزش کرددر بازار امروز یکشنبه ۱۲ تیر ماه ترمز روند صعودی نرخ دلار کشیده شد. بازار امروز با تزریق عرضه همراه بود. قیمت دلار در تهران یک کانال پایین آمد و تقریبا ۸۰۰ تومان ارزان تر از دیروز معامله شد . این در حالی بود که در روز های گذشته قیمت دلار به واسطه اخبار منفی برجامی یکه تازی را تجربه کرده بود. البته در بازار های همسایه هم نرخ دلار نزولی بود.

صف در بازار دلار

نکته قابل توجه بازار امروز صف طولانی مقابل صرافی ها بود. تزریق ارز با قیمت توافقی و بانکی در به صرافیها موجب صف انبوهی از مردم عادی در مقابل صرافی‌ها شده بود.

قیمت دلار رسمی امروز

در بازار رسمی هم قیمت دلار افت و خیز چشمگیری پیدا نکرد . نرخ دلار صرافی ملی امروز در محدوده ۲۷ هزار و ۷۵۰ تومان مبادله شد که نسبت به دیروز ۱۶ تومان نوسان به سمت بالا را نشان می دهد. قیمت دلار در پایان کار صرافی ملی ۲۷ هزار و ۷۵۳ تومان بود.

قیمت دلار متشکل هم در محدوده ۲۷ هزار و ۶۱۳ تومان به فروش رسید که نسبت به عصر دیروز ۱۲ تومان رشد کرده بود. نرخ دلار متشکل عصر امروز در زمان نوشتن این گزارش ۲۷ هزار و ۶۱۵ تومان بود .

قیمت طلا و سکه ریزش کرد

بازار جهانی طلا امروز یکشنبه تعطیل بود. قیمت اونس طلا دیروز ۱۰ دلار رشد کرد و در محدوده ۱۸۱۳ دلار ایستاد.

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار در زمان نوشتن این گزارش ۲۴ هزار و ۳۰۰ تومان از دیروز ارزان تر بود . این فلز زرد رنگ داخلی امروز به قیمت ۱ میلیون و ۴۲۸ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش رسید.

قیمت سکه امروز ریزش کرد. قیمت هر قطعه سکه امامی عصر امروز با ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد که در مقایسه با دیروز ۳۰۰ هزار تومان پایین رفته بود.

با قیمت مذکور حباب سکه در محدوده ۱۲ درصد بود و ارزش واقعی سکه ۱۳ میلیون و ۶۸۷ تومان بود که در مقایسه با قیمت نقدی سکه در بازار بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان فاصله دارد.

۲۲۳۲۲۵منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.