برنامه کودک، معرفی بهترین VOD کودک و نوجوان

برنامه کودک، معرفی بهترین VOD کودک و نوجوان


اما مهم‌ترین بخش در حوزه فعالیت‌های پلتفرم‌های تماشای آنلاین فیلم و سریال و انیمیشن و مستند به تولیدات و نمایش برنامه متناسب با کودک، خردسال و نوجوان است. محصولاتی که مطابق با رده‌سنی مخاطبان تهیه شده و باعث می‌شود تا والدین بتوانند با خیال آسوده فرزندان خود را در پای این پلتفرم‌ها بنشانند تا آثار مورد علاقه خود را ببینند.

حال در چنین شرایطی که لزوم محتوای مناسب کودکان و استفاده آنان از این محتواها در تربیت کودک بسیار پررنگ است، حضور سایتی برای دانلود و تماشای آنلاین انیمیشن که بتواند این محتوای سالم را در اختیار والدین قرار دهد پیش از پیش احساس می‌شود. زیرا حضور کودکان در این فضای جذاب، پیچیده و رنگارنگ شاید در نگاه اول خوب باشد اما لزوم ارائه خوراک فکری و فرهنگی متناسب با سن آنان نیز اهمیت پیدا می‌کند.

بهترین انیمیشن‌های کودک و خردسال در فیلم‌گردی

فیلم‌گردی با شعار خود که «دنیای مناسب و شاد بچه‌ها» است تلاش دارد تا محتوایی سالم و ارزان را در اختیار شما والدین قرار دهد. محتواهایی که توسط متخصصان ما گزینش و براساس شاخص‌هایی همچون افزایش اعتماد به نفس کودک، مقابله با ترس، یادگیری کار گروهی و براساس رده سنی فرزندان شما ارزش گذاری شده‌اند.

پلتفرم فیلم‌ گردی نه تنها محلی برای دانلود و تماشای آنلاین فیلم ایرانی، فیلم خارجی و سریال کره ای توسط خانواده است. بلکه با بیش از 6000 انیمیشن و کارتون کودک امکان تماشای بهترین انیمیشن ها، پویانمایی بزرگسالان، کارتون دخترانه، انیمیشن سریالی، انیمیشن ایرانی و … را نیز فراهم آورده است.

VOD‌های جهان برای کودکان چه برنامه‌ای دارند؟!

برای مثال در دو پلتفرم مطرح جهان Netflix و DisneyNOW نحوه دسترسی کودکان به محتواهای متناسب سن آن‌ها نیز به عنوان دغدغه مطرح شده است که در این راستا به طور اختصاصی صفحاتی مجزا را برای کودک و خردسال تدارک دیده‌اند. این دو سرویس همچنین برای ارائه خدمات به شما والدین جهت پخش محتوا برای فرزندانتان، نحوه دسترسی مجزایی نیز ترتیب داده‌اند.

مثلا سرویس نتفلیکس در سایت خود اعلام می‌کند ” با عضویت خود، کودکان را به ماجراجویی با شخصیت‌های مورد علاقه‌شان در فضایی که فقط برای آن‌ها ساخته شده است بفرستید”. این پیام نشان می‌دهد که این مجموعه دسترسی ویژه‌ای را متناسب با فیلترهایی که والدین برای تماشای محتوا برای فرزندانشان اعمال می‌کنند تدارک دیده است.

دسترسی که این امکان را می‌دهد تا بر اساس رده‌سنی، میزان خشونت و فاکتورهای دیگر والدین انتخاب کنند که فرزندانشان فقط از این محتواها استفاده کنند. اما شاید جذاب‌ترین سرویس برای کودکان پلتفرم اختصاص دیزنی باشد. این سرویس تماشای آنلاین انیمیشن و کارتون، تماما برای کودک و خردسال ساخته شده است. پلتفرمی که از طریق آن فرزندان شما به هزاران اثر جذاب دسترسی خواهند داشت.

برنامه کودک، معرفی بهترین VOD کودک و نوجوان

تفاوت فیلم‌گردی با سایر در ارائه محتوای غنی، سالم و ارزان

تمام مجموعه‌های بالا در خصوص نمایش محتوا برای کودکان حساسیت‌ها و قابلیت‌های اختصاصی را تهیه دیده‌اند. اما هیچکدام متناسب با فضای فرهنگی و اجتماعی کشور ما نیستند. ارائه محتوای سالم به خانواده‌ها مستلزم آن است که در ابتدا مادر کودک به این نتیجه برسد که این محتوا برای فرزند او مناسب باشد، تا کودک با اصرار و پافشاری خانواده را مجبور به آن کند تا محتوای مورد نظر خود را تماشا کند.

پلتفرم‌های مختلفی تلاش کرده‌اند تا دستیار محتوایی برای شما والدین باشند اما موفق به این کار نشده‌اند. زیرا دغدغه و نیاز والدین را به عنوان افراد تصمیم گیرنده در نحوه انتخاب و تماشای محتوای کودکان نادیده گرفته‌اند و یا بستر مناسب فنی را در اختیار نداشته‌اند. این نکته اهمیت وجود دستیار محتوایی همچون فیلم‌ گردی را برای والدین پیش از پیش گوشزد می‌کند. دستیاری که بتواند محتواهای تصویری را برای کودکان و خردسالان پالایش کند.

فیلم‌گردی نمونه‌ای از این پلتفرم‌های پخش آنلاین است که بر بستر وب به مخاطبان خود خدمت‌رسانی می‌کند. زیرا تجربه ثابت کرده است که پلتفرم‌ها توانایی آن را دارند تا از کودکان و خردسالان زیر 7 سال در مقابل جنبه تاریک فضای مجازی محافظت کنند. محافظتی که باعث می‌شود دسترسی کودکان به محتواهای ناسالم محدود شده و در عوض محتوای سالم جایگزین آن شود.منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.