با تدبیر رهبری حصارهای تحریم دفاعی شکسته شده است

با تدبیر رهبری حصارهای تحریم دفاعی شکسته شده است


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: دشمن ۴۰ سال است جمهوری اسلامی را در حوزه تجهیزات دفاعی تحریم کرده است اما امروز با تدابیر رهبری و تلاش دانشمندان داخلی بسیاری از حصارهای تحریم‌ها شکسته و تجهیزات راهبردی بومی شده است.

امیر سرتیپ عزیز نصیرزاده در جلسه شورای معاونان سازمان پدافند غیرعامل کشور که با حضور جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح برگزار شد، با تقدیر از عملکرد سازمان پدافند غیرعامل کشور این سازمان را یک نهاد علمی و دانش بنیان دانست و گفت: شاید در گذشته پدافند غیرعامل به مواردی مانند استتار و اختفا محدود می شود اما امروزه با توجه به گسترش سطح فناوری ها الزامات دفاع نوین همه بخش ها و ابعاد زندگی انسانی را در برگرفته است.

جانشین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به گستره فعالیت های سازمان پدافند غیرعامل به ویژه در بخش کشوری تاکید کرد: موضوعات پدافند غیرعامل باید صورت عام در سطح جامعه تبیین شود و هفته نکوداشت پدافند غیرعامل که در پیش است فرصت مناسبی برای این موضوع محسوب می شود که باید از آن استفاده کرد.

نصیرزاده در بخش دیگری از این نشست به ضرورت ارتقای همکاری و هم افزایی بین نیروهای مسلح و سازمان پدافند غیرعامل کشور اشاره و تاکید کرد: ستاد کل نیروهای مسلح نیز در این زمینه همیار و پشتیبان سازمان پدافند غیرعامل کشور خواهد بود.

وی همچنین در مراسم رونمایی از سامانه سیار رفع آلودگی های پرتوی و شیمیایی، گفت: امروز پدافند غیرعامل خوشبختانه توانسته است در تامین سبد محصولات راهبردی دفاعی در حوزه پدافند زیستی، شیمیایی، پرتوی و سایبری به موفقیت هایی قابل توجهی دست یابد.

جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه خودکفایی در این صنایع راهبردی یکی از الزامات اساسی ایجاد لایه های دفاعی نوین و ارتقای بازدارندگی کشور است، اظهار کرد: دشمن در چهل ساله گذشته جمهوری اسلامی را در حوزه تجهیزات دفاعی تحریم کرده است اما امروز با تدابیر مقام معظم رهبری و تلاش دانشمندان جوان و متعهد داخلی بسیاری از حصار تحریم ها شکسته و تجهیزات راهبردی بومی شده است.منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.