از تکنولوژی های جدید استفاده کنیم یا خیر ؟

از تکنولوژی های جدید استفاده کنیم یا خیر ؟


جوامع بشری همواره به دنبال رسیدن به دانش و پیشرفت در تکنولوژی بوده اند، به قدری پیشرفت در این حوزه حائز اهمیت است که حتی برخی از محققان و مخترعان این حوزه عمر و جان خود را در این طول این کار صرف کرده اند.

همانطور که در دست گرفتن گوشی موبایل جدید حس خوبی به ما القا میکند استفاده از سایر سیستم ها نیز همینطور هستند این موضوع شدت خود را در نیاز های اولیه زندگی ما نمود می کند، برای مثال یکی از مهم ترین نیازهای زندگی ما که امنیت نام دارد، آرامش، ثروتمندی، سلامت، تفریح و … همگی در گرو وجود امنیت هستند.

این موضوع که نیاز نیاکان ما و حتی آیندگان ما خواهد بود همواره با پیشرفت و رشد ارتقا میابد و چون یکی از موارد مهم زندگی ماست نمیتوانیم از آن نادیده بگذریم، سیستم ها و اتوماسیون های خانگی و امنیتی میتوانند دلگرمی خوبی در آشفتگی و شلوغی ناامنی ها باشند.

سیستم های بروز امنیتی

شاید تا چند وقت پیش نمی توانستیم کسی را متقاعد کنیم که می توان از سر تا سر دنیا را با یک دوربین کوچک رصد کرد، نمی توانستیم کسی را متقاعد کنیم که سیستم های جدید در زندگی ما موجب بروز انقلاب شده اند ، اما دیگر اکنون رشد و یشرفت این سیستم ها و جایگاه آنها بر هیچ کس پوشیده نیست.

سیستم های امنیتی و حتی نظارت تصویری مانند دوربین های مداربسته، سیستم های اعلام سرقت، اعلان و اطفا حریق و … همگی ثمره این انقلاب هستند.

شاید بتوانیم بگوییم این تجهیزات زندگی را به کام ما شیرین کرده اند ، تجهیزاتی پرقدرت، ارزان و پر از امکانات و ویژگی های خاص که میتوانند آرامش زندگی را برای ما به ارمغان بیاورند.

سیستم های بروز امنیتی و اتوماسیون های خانگی مانند جک پارکینگی، کرکره برقی، آیفون تصویری، قفل برقی، راهبند اتوماتیک، سیستم اعلان و اطفاء حریق و … همگی از جمله سیستم های حفاظتی و امنیتی هستند که برای آرامش ما خلق و توسعه پذیرفته اند.

تکنولوژی های جدید در حوزه امنیت

از تکنولوژی های جدید استفاده کنیم یا خیر ؟

از یک فرد گرفته تا حکومت های سیاسی و نظامی ، از یک کودک تا جوامع بشری همه و همه همواره به فکر پیشرفت و توسعه ایم، به همین دلیل رشد بی توقف و توسعه بالای سیستم های امنیتی باعث شده از این تکنولوژی ها بیش از آنچه انتظار میرفت از این سیستم ها استقبال شوند.

سیستم های دزدگیر اماکن بی شک یکی از بهترین اقدامات و تجهیزات مراقبت و حفاظت از اماکن نظیر منازل، دفاتر کار و مغازه ها، کارخانجات، باغ و ویلاها، اماکن عمومی مانند موزه ها، بیمارستانها، فرودگاه ها و … است ، این سیستم ها ارزان ، قابل اطمینان و باکیفیت هستند چند نمونه از برند های باکیفیت و باسابقه در زمینه تولید این سیستم ها شرکت دزدگیر GMK ، برند سایلکس ، کلاسیک، انیک و … را میتوان نام برد.

برند های فراوانی در کشورمان اقدام به تولید و ارائه خدمات پشتیبانی سیستم های دزدگیر می کنند که برند های فوق تقریبا سرشناس ترین و معتبرترین برند ها هستند.

مراقبت از درب و پنجره

یکی از استراتژیک ترین نقاط حفاظتی درب ها و پنجره ها هستند. این نقاط همواره بیشترین تمرکز را در فرایند ایمن سازی و هوشمند سازی دارند ، برای مثال دستگیره ها ، قفل های هوشمند و مگنتی ، درب های اتوماتیک مانند اتوماسیون جک پارکینگی ، کرکره برقی و … بیشترین حساسیت را در حفظ امنیت دارند.

این تجهیزات نه تنها و شیک زیبا بلکه بسیار مستحکم، امن و قابل توسعه هستند، کنترل تردد خودرو و کنترل عابر پیاده دو اصل یگانه مهم و اساسی در صنعت درب های هوشمند و اتوماتیک هستند، که بخش زیادی از توجه صنعت فولاد ، الومینیوم و صنایع مربوطه به آن متمرکز است .

بخش دیگری از نظارت و کنترل که برای این قسمت از اماکن مورد بهره برداری قرار میگیرند سیستم های کنترل تصویری و نظارت هستند که شامل دوربین های مداربسته میشوند ، دوربین های مداربسته پلاکخوان ، تشخیص چهره و سیستم های مرز بندی بیم خطی و لیزری و … از مهم ترین تجهیزات این رسته هستند.

گذرگاه های عابر پیاده شامل برخی تجهیزات باز و بست کردن اتوماتیک درب و پنجره حتی از راه دور هستند برای مثال برند آیفون تصویری سیماران در مدل های wifi  خود امکان کنترل ، مکالمه دو طرفه ، بازکردن درب عابر رو و بازکردن درب پارکینگ را از راه دور از طریق اتصال به اینترنت فراهم گردانیده است.

این امکان در هیچ یک از برند های ایرانی تولید ایفون ها و دربازکن های صوتی و تصویری تا به اکنون وجود نداشته است، فناوری های موجود در این محصولات به مرور زمان توسعه یافته تر و پیشرفته تر می گردند تا به جایی که بتوان این سیستم ها را بدون نیاز به سیم کشی ، بدون اشغال فضا و حضور فیزیکی اشیاء و شاید با تکنولوژی های بیشتری استفاده کرد.

کنترل تردد خودرو

از تکنولوژی های جدید استفاده کنیم یا خیر ؟

خودرو ها جز دارایی های ارزشمند ما به شمار می آیند، این دارایی ها برخی گران قیمت و برخی قیمت های مناسب تری دارند، درب ها برای پارکینگ ها و پارکینگ ها برای خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرند، مرور زمان این را به ما نشان می دهد که قبل تر ها خودرو ها با وجود امنیت کمتر آمار به سرقت رفتن آنها نیز کمتر بوده است.

اما با بالاتر رفتن قیمت خودرو ، نرخ جرائم ناشی از سرقت خودرو ها بالاتر رفت، همین موضوع سبب شد تا سازندگان منازل مسکونی و ساختمان ها به فکر احداث بناهایی باشند تا صاحبان خودرو ها ، دارایی های خود را با خیال راحت آنجا پارک کنند، این اندیشه موجب ایجاد پارکینگ ها اختصاصی و عمومی شد تا اینکه تردد و رفت و امد در ساختمان ها بیشتر شد .

بالا رفتن میزان تردد در ساختمان ها ساکنین آن ها را بر این داشت تا این رفت و آمد ها را سازمان ببخشند، اولین گام برای سازمان و نظم دهی به این رویه اتوماسیون درب بود ، اتوماتیک سازی درب ها و گذرگاه ها تا میزان بالایی از زحمت عبور و مرور و پارک خودرو ها و خروج از پارکینگ کاست.

بیشترین تجهیزات مصرف شده در این فرایند، سیستم های درب اتوماتیک ، جک پارکینگی و کرکره برقی بود، این سیستم ها به کمک انرژی برق یا الکتروهیدرولیک توانستند جایگاه خوبی در حوزه مکانیزه سازی تردد ها پیدا کردند.

کلام آخر

خوب است بدانیم زندگی بدون امنیت معنا ندارد، ما یکبار برای امنیت هزینه می کنیم که چند بار هزینه نکنیم کیفیت تجهیزات امنیتی و حفاظتی مهم ترین نقش را در میزان ارامش ما دارد.

سیستم های حفاظتی و امنیتی شاید در نگاه اول ساده ولی در دید حرفه ای بسیار پیشرفته هستند، خرید ، نصب و بهره بری از این سیستم ها نیاز به مهارت و اموزش های خاص خود را دارد ، سیستم های حفاظتی و امنیتی در چند وقت گذشته دستخوش تغیرات زیادی بوده اند، برند های فراوان، مدل ها و ویژگی ها ، امکانات و قابلیت ها، مقاصد و منابع ساخت، توضیع و بسته بندی، مراکز و محل خرید و نصب ، خدمات پس از فروش و گارانتی و تعمیرات و … همگی می توانند عوامل موثری در خرید و نصب سیستم هایی همچون آیفون تصویری ، جک پارکینگی ، دوربین مداربسته، کرکره اتوماتیک، درب های شیشه ای سکوریت، راهبند و سیستم های bms باشند.

دقت در انتخاب برند و مدل و همینطور مشاوره و دریافت کارشناسی در این امر می تواند ما را چند پله در این اقدام به جلو هدایت کند.

شرکت صنایع الکترونیک سها یکی از بزرگترین مراکز پخش و فروش سیستم های حفاظتی و امنیتی در کشور است ، این شرکت با چند دهه تجربه در امور نصب ، پشتیبانی و فروش سیستم های مراقبتی و امنیتی توانسته درصد بزرگی از بازار کشور را در دست بگیرد، فروش به مشتریان ، نصب و اجرا ، کارشناسی و پخش به سراسر کشور و ارائه خدمات ویژه همکاران عزیز از افتخارات این مجموعه است.

شما عزیزان میتوانید به جهت اخذ مشاوره ، کارشناسی و ارسال کاتالوگ رایگان با این مجموعه در ارتباط باشید، کارشناسان فروش و پشتیبانی حاذق و ماهر این مجموعه پاسخگوی اعتماد و همراهی گرم شما هستند.

آدرس سایت :

Sohaeshop.com

تلفن تماس :

026-32541506 | 026-32541507

026-32542358 | 026-32547680

026-32539800 | 026-32542350منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.