ادعای رویترز درمورد کاهش فروش نفت ایران به چین پس از جنگ اوکراین

ادعای رویترز درمورد کاهش فروش نفت ایران به چین پس از جنگ اوکراینرویترز مدعی شد صادرات نفت خام ایران به چین کاهش شدیدی از زمان آغاز جنگ اوکراین داشته‌است، چون پکن ترجیح می‌دهد بشکه‌های نفت ارزان‌قیمت روسیه را خریداری کند. بنابراین حدود ۴۰ میلیون بشکه از نفت ایران که در تانکرهایی برروی دریا ذخیره‌شده، به‌دنبال خریدار است.

تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه روسیه به‌خاطر حمله این کشور به اوکراین باعث شده بیشتر نفت خام روسیه عازم شرق شود. چین هم از این فرصت استفاده کرده‌است. بنابراین تقاضای این کشور برای نفت ایران و ونزوئلا که هر دو تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارند کاهش‌یافته است.

بر اساس این گزارش ادعایی، اطلاعات کشتیرانی نشان می‌دهد حدود ۲۰ نفت‌کش حامل نفت ایران از اواسط ماه مه در نزدیکی سنگاپور لنگر انداخته‌اند. برخی از این نفت‌کش‌ها از ماه فوریه در این منطقه هستند اما تعداد نفت‌کش‌های حامل نفت ایران از ماه آوریل یعنی از زمان سرازیر شدن نفت روسیه به سمت شرق افزایش‌یافته است. طبق اطلاعات شرکت ردیابی نفت‌کش‌های کپلر، حجم نفت ذخیره‌شده در این نفت‌کش‌ها در نزدیکی سنگاپور به ۳۷ میلیون بشکه در اواسط ماه مه رسیده‌است. درحالی‌که این رقم در اوایل آوریل برابر با ۲۲ میلیون بشکه بود.

آمریکا واردات نفت روسیه را بلافاصله پس‌از حمله این کشور به اوکراین ممنوع کرد، اما اتحادیه اروپا در فکر یک تحریم مرحله به مرحله است که باعث شده نفت روسیه بیش‌از پیش به سمت آسیا روانه شود.

۲۲۳۲۲۷منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.