آمار اقتصادی آمریکا به داد طلا رسید!/ قیمت طلا اوج گرفت

آمار اقتصادی آمریکا به داد طلا رسید!/ قیمت طلا اوج گرفتقیمت اونس طلا امروز، روندی صعودی را تجربه کرد. پیش‌بینی‌های نگران‌کننده از آینده اقتصاد آمریکا، برخی آمارهای اقتصادی نه چندان دلگرم‌کننده مجددا این فلز را به پناهگاه سرمایه‌ها بدل کرده است. با این حال برخی تحلیل‌گران با توجه به سیاست‌های آتی فدرال‌رزرو پیش‌بینی می‌کنند که به احتمال زیاد طلا در روزهای آتی هفته‌ای با بازدهی منفی را در روزهای آتی در پیش داشته باشد.

در بازارهای جهانی هر اونس طلا ۰.۶ درصد افزایش یافت و به ۱۹۰۵.۶۷ دلار رسید، اما تا کنون در این ماه حدود ۱.۶ درصد کاهش داشته است. قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۹ درصد افزایش به ۱۹۰۸.۱۰ دلار رسید.

به گفته ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی در DailyFX، رقم ناامیدکننده تولید ناخالص داخلی آمریکا می تواند تا حدود به موتور محرکه طلا تبدیل شود.

اسپیواک بااین حال تاکید کرد: این امر شاید به طلا کمکی کرده و دلار را اندکی عقب براند، اما من انتظار ندارم که این حرکت ها ادامه یابد.

مقامات فدرال رزرو حول طرح‌هایی برای تسریع سرعت افزایش نرخ بهره در سال جاری همسو شده‌اند، اما در مورد اینکه چه تصمیمی می‌تواند مانع از حرکت اقتصاد به سمت رکود شود، با هم اختلاف نظر دارند.

نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت بالاتر آمریکا و بازده اوراق قرضه، هزینه فرصت نگهداری شمش با بازده صفر را افزایش می‌دهد. با تقویت بازدهی دلار و خزانه داری ۱۰ ساله ایالات متحده در این ماه، قیمت طلا به سمت اولین درصد کاهش ماهانه خود در سال ۲۰۲۲ حرکت کرد.

دلار قوی تر باعث می شود طلای با قیمت دلار برای سایر دارندگان ارز جذابیت کمتری داشته باشد.

۲۲۳۲۲۵منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.